אודות

about_606x210

יצירה – עשייתו של דבר שלא היה קיים קודם. מעשה אמנות, עשייה או פעילות שיש בהם יצירתיות ודמיון (מתוך רב מילים).
עיצוב קול הוא חלק בלתי נפרד מפאזל היצירה. כדי שיצירה תהיה שלמה חשוב להגדיר ולעצב את הקול באופן המתאים לה ביותר.

קומדיה או דרמה?

צפייה ללא סאונד בסצנת הפתיחה של הסרט "להציל את טוראי ריאן", בה שיחזר ספילברג את אחד מהקרבות ההיסטוריים במלחמת העולם השנייה, הופכת את הסצנה, שידועה בעצמתה ובהשפעה שלה על הצופה, לסתמית (מומלץ לנסות בבית). צפייה ללא סאונד מדגישה שבאותה המידה היה אפשר לעצב את הפסקול של הסצינה באופן קומי או גרוטסקי.

מעבר לעניין הטכני של איכות שמע גבוהה (וזה מתחיל כבר בשלב ההקלטה), ישנו הפן האמנותי. יצירה שלמה היא יצירה שמפעילה את החושים ואת הרגש. לעריכה ולעיצוב הקול השפעה מכרעת על האווירה ביצירה.

בין אם אתם מוזיקאים, קולנוענים, אנימטורים, רקדנים, פרסומאים או תדמיתנים – כאן תמצאו בית לעריכה, מיקס ועיצוב קול.

בגיל 17 התחלתי לנגן על גיטרה. מאז אני כותב ומנגן. מבין האפשרויות שהציע לי עולם המוסיקה בחרתי להתמחות בתחום הסאונד.

התחלתי את לימודי הנדסת הקול במכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן. במכללה התמחיתי הן בהקלטה, עריכה ומיקס והן בהקלטת שטח ועיצוב פסקול. את לימודיי סיימתי בהצטיינות ובהנאה.

מאז הייתי שותף כמקליט שטח להפקות סטודנטים, פיצ'רים דוקומנטריים וסרטוני תדמית. כמו כן, עיצבתי פסקול לסרטי סטודנטים וסרטוני אנימציה וסטופ-מושיין. במקביל נחשפתי לעולם הרדיו, בו אני עורך פרומואים ואותות, ומשמש כטכנאי סאונד ללהקות שמתארחות באולפן.

בין כל אלה, העיסוק במיקסים והקלטות מחבר אותי לעולם המוסיקה, שם הכל התחיל. מחשבים ואינטרנט הם מבין תחביבי הרבים, בעקבותיהם הקמתי וניהלתי מספר אתרים, כמה מהם עודם תחת ניהולי. ההתעניינות שלי בתחום המחשבים והאינטרנט מאפשרת לי עבודה נוחה ורציפה בסביבה הטכנולוגית של ימינו.